Новини про ринок електромобілів та зарядну інфраструктуру

FLASH: 
Від сонячної енергетики до транспорту майбутнього

У кожного бренду є свій герой. Наш герой − Андрій Вавілін, керівник проєкту FLASH, людина, яка надихає з першого погляду та наразі захищає країну у лавах ЗСУ. У нашому інтервʼю з Андрієм ми поговоримо про зародження проєкту, його власний досвід та підприємницький шлях, що привів до участі у розбудові інфраструктури для транспорту майбутнього.
Андрію, розкажіть, з чого усе починалося, та як виник проєкт FLASH?
FLASH – це особливий для мене проєкт, який об'єднав мою довгу історію в підприємництві з новим вектором, а саме розвитком зарядних станцій для електромобілів. FLASH виріс із бізнесу в галузі сонячної енергетики, раніше він був частиною компанії ETL Group. Першим кроком стала зустріч з майбутніми партнерами, що відбулася завдяки моїй домашній сонячній електростанції від ETL Group, яка отримала нагороду CISOLAR 2019 Awards.

Тоді я вже мав електромобіль Nissan LEAF, на якому в серпні 2018 року вперше поїхав з Києва у Дніпро, переживши 13-годинну поїздку при тодішньому рівні розвитку зарядної інфраструктури в Україні. Цікавість до електромобілів та розвиток зарядної інфраструктури в Україні стали для мене важливими напрямками, і ця цікавість визначила мій особистий внесок у розвиток проєкту FLASH.
Ваша кар'єра має в собі досвід в різних сферах бізнесу. Як це вплинуло на ваш підприємницький шлях та підхід до розвитку проєкту?
У моєму житті було кілька таких "проєктів": реалізація юнацької мрії про конструювання ракетно-космічної техніки, побудова дистриб'юторських мереж FMCG, що завдали темп усьому ринку, та реалізація ідеї щодо виробництва поролону, з кустарної установки до лідера на ринку СНД, та партнера світових лідерів у галузі.

Життя циклічне, і в кожному своєму циклі мені доводилося постійно вдосконалюватися. Я завжди намагався дотримуватися запозиченого у Джорджа Сороса гасла: "Ми не були досконалими у минулому, ми не досконалі зараз, ми не можемо стати досконалими у майбутньому, але ми повинні постійно прагнути досконалості". Цей підхід вплинув на мою кар'єру та став основою для успіху у різних сферах бізнесу, включаючи роздрібну торгівлю, сонячну енергетику, та тепер мережу зарядних станцій для електромобілів.

Для мене важливо, що ми почали розвивати мережу зарядних станцій FLASH в Україні, коли ця галузь була на ранніх стадіях розвитку. Ми встановили першу свою зарядну станцію в Дніпрі, і це було символічно для мене, оскільки саме тут я розпочав свою кар'єру у бізнесі.
Розкажіть, які події найбільше вплинули на розвиток FLASH?
Для нас дуже важливим і сміливим кроком на початковому етапі розвитку була побудова хабу біля ТРЦ «Retroville» в Києві. Ця локація стала символічною для нас, оскільки ми були одними з перших, хто в Україні встановив DC GB/T конектори. Це було чимось інноваційним і показовим для інших учасників ринку. Ми завжди прагнули бути першопроходцями й впроваджувати нові рішення, і саме хаб біля «Retroville» поклав початок цьому шляху.
Ще я хотів би згадати про нашу станцію в Умані, яка також стала однією з ключових точок для розвитку інфраструктури зарядних станцій в Україні. Ми одними з перших встановили станцію з портами GB/T і CHAdeMO, що дозволило подорожувати від Дніпра до Кропивницького та Умані.
Ну і, звісно ж, – наш FLASH хаб біля АЗК WOG у Житомирській області, де ми встановили 14 конекторів з максимальною потужністю 727 кВт! Це стало важливим досягненням для усієї команди та свідчить про те, як FLASH зростає і масштабується.
Як йдуть справи у FLASH сьогодні? Та які плани на майбутнє?
Я ніколи не міг собі уявити, що доведеться знову одягнути військову форму... Безмежно вдячний своїй команді з FLASH. В цей складний час, коли я на фронті та фактично відступив від справи, команда з кожним днем прискорює темпи розвитку FLASH. І це дуже мене мотивує! Наша мета залишається незмінною — прискорити розвиток інфраструктури для електромобілів в Україні. Ми плануємо продовжувати розширювати мережу зарядних станцій, включаючи нові локації та покращення існуючих. Також активно співпрацюємо з партнерами та іншими гравцями на ринку, щоб сприяти зростанню інтересу до електромобілів та зарядної інфраструктури в Україні.
Інтервʼю