Новини про ринок електромобілів та зарядну інфраструктуру

Електромобілі змінюють світ!

Електромобілі – це інноваційно, екологічно та сучасно. Цей, без сумніву, геніальний винахід необхідно вдосконалювати, популяризувати та підтримувати напрям його розвитку, від чого людство тільки виграє в майбутньому.


Електрокарів стає все більше, податки на їх ввезення наразі відсутні, а мережі заправок розширюються день за днем. Чому електрокари значно кращі за звичайні авто з бензиновими двигунами?

Електромобіль – це значно більше, ніж просто машина. Це не тільки економія та комфорт, а ще й зміна образу життя людини, формування певної філософії через її ставлення до ресурсів та усвідомленого споживання. Крім того, зацікавленість в електромобілях – це поштовх до інноваційного розвитку.


Наразі для України характерна катастрофічно низька енергоефективність, значна залежність від імпорту газу, тотальна залежність від імпорту нафтопродуктів. Та все ж таки дуже повільно, але впевнено, електроавто входять до нашої країни та починають формувати абсолютно нову галузь.
Верховна Рада України звільнила електромобілі від ПДВ до 2022. І це дійсно велика перемога нашої країни на шляху до забезпечення сталого розвитку та становлення енергетичної та економічної незалежності.


Завдяки розвитку електромобільності ми маємо безліч плюсів для нашої країни. Серед них:
◼  Екологія. Наразі в Україні вже зареєстровано більше 25 тисяч електромобілів. За рік ці авто не спалять понад 45000 тонн пального, а це, у свою чергу, зменшить річний обсяг викидів вуглекислого газу на 9000 тонн. Ми очікуємо значного збільшення кількості електромобілів й надалі, що суттєво покращить стан повітря.

Економія. Якщо порівнювати вартість заправки машини бензином з підзарядкою електромобіля струмом, останній варіант однозначно буде пріоритетнішим. Момент, який багатьох поки бентежить - це вартість електромобілів. Так, дійсно можна сказати, що ціна висока, але вона цілком виправдана, та й схожі за параметрами паливні аналоги близькі до такої ж вартості. Крім того, екомобілі з кожним роком стають все доступнішими. З'являється все більше виробників, і конкуренція диктує зниження вартості.

Важливо ще згадати, що власникам електромобілів не потрібно витрачатися на іншу експлуатацію. Немає необхідності міняти масло, різноманітні деталі (в трансмісії електромобіля їх набагато менше). Всі ці цифри складаються в досить значну суму економії.

◼  Інноваційний розвиток.  Цікаво те, що останні інноваційні рішення в сфері автомобілебудування в більшості випадків впроваджувалися саме на електромобілях. Виробники представляють варіанти з новітнім програмним забезпеченням, автопілотом, можливістю керувати однією педаллю, наявністю сонячних батарей, вбудованих в дах. Зазвичай спочатку ці нововведення з'являються в електромобілях, а вже після цього їх тестують в інших машинах.

Розробники електромобілів вже дивують дизайнами кузова, новим підходом до комфорту переміщення.

В Україні навколо електромобілів формується потужний інноваційний кластер, що об'єднує розробників ІТ-продуктів, виробників зарядної інфраструктури та акумуляторів, діячів сфери альтернативних джерел енергії.

◼ Імідж. Електромобілі легко захоплюють увагу оточуючих. Вони цікаві та сучасні. Весь світ пильно стежить за кожною презентацією чергового концепту в цій області.  Електрокар може запропонувати власнику значно більше динаміки, швидкості, крутного моменту. Якщо порівнювати машину з ДВЗ з будь-яким електрокаром, то навіть за умови однакової комплектації електромобіль завжди виявиться попереду.

Існує навіть такий термін, як «EV Smile» - це певний вираз обличчя людини, яка вперше їде за кермом електромобіля. Це її емоції та задоволення від відчуття крутного моменту, плавності ходу, тиші.
Електромобілі взагалі змінюють людей, їхнє ставлення до ресурсів, затрат, відповідальності, технологіям тощо.
◼  Безпека.  Електроавтомобілі безпечніші. Причина цього у правильному розподілі та центрі ваги автомобіля, відсутності великого двигуна у фронтальній частині. Крім того, в електромобілів значно менше зношуються гальма – відповідно, вони порівняно кращі, ніж гальма звичайних машин.
Також електромобілі значно зменшують фактор стресу через постійний міський транспортний гул.
◼  Енергетична незалежність.  Перехід на сонячну або вітрову енергетику - це шлях до досягнення енергетичної незалежності. Україна має всі умови для збільшення потужностей зеленої енергеттики. Розвиток електромобільної інфраструктури допоможе активніше розвиватися в цьому напрямку.


Ми впевнені, що за електромобілями майбутнє. Прогнозується значне збільшення їхньої чисельності в світі та в Україні зокрема. Створюється нова інфраструктура з швидкісними зарядними станціями, а українці все більше проявляють інтерес до електромобілів.
Екологічний вид транспорту – це не перспектива, а майбутнє нашого суспільства. Можемо зробити висновок, що незважаючи на ряд недоліків електромобілів, яких можна уникнути або зменшити їх вплив завдяки державним стимулам (скороченню податків та звільнення від них, надання пільг і т.д.), «зелений» вид транспорту має чимало переваг над автомобілями із двигуном внутрішнього згорання.
Електромобілі